Phil, wiosna zimą i cynamonowe ciastka

Phil przepowiedział wiosnę za 6 tygodni, wiosnę w USA, bo u nas chyba już pcha się drzwiami i oknami. Wczoraj przed 10 rano czekałam na kolejne spotkanie z moim warszawskim Gościem, który odwiedził mnie w celu zapoznania :) Razem z Gościem spacerowałyśmy w piątkowy chłodny wieczór po wrocławskich uliczkach podziwiając m. in. przepięknie oświetloną Katedrę. Wieczór był chłodny i pomimo mojego, na szczęście, odchodzącego przeziębienia bardzo udany.

Więc siedząc przed 10 rano wczoraj na wrocławskiej ławeczce pod samym zegarem słonecznym Ratusza zażywałam prawdziwej kąpieli słonecznej. Było na tylko ciepło, że myślałam, że rozepnę całkowicie płaszcz, rękawiczki - zbędne. Jadąc autobusem na spotkanie myślałam, że zemdleję z gorąca, nie przypisuję tego samopoczucia ciąży, ponieważ mam się świetnie. Ogrzewanie na 'full', pełne słońce za oknem i naprawdę iście wiosenna aura sprawiły, że poczułam się delikatnie mówiąc jak pingwin w tropikach. Patrząc na pogodę długoterminową i to co się dzieje na zewnątrz śmiało mogę powiedzieć, że po powrocie do Niemiec balkon przeobrazi się w ogródek wypełniony donicami, najwyższy czas posiać/zasadzić wszystko co wykiełkuje i na wiosnę będzie zjadliwe a jesienią zaowocuje (nie ukrywam, że liczę na jakąś dynię).

Tymczasem żegnam się, część kocich domowników śpi, część pomaga mi gotować kapustę włoską z kiełbaską, dokończyłam swojego wspaniałego cynamonowego rollsa (hah, cóż za spolszczenie, na stronie Cinnabon, amerykańskiej 'ciastkarni' specjalizującej się w wypieku drożdżowych ślimaczków, możecie zobaczyć Cinnamon Caramel Pecabon, król nad króle, moja ulubiona bułeczka drożdżowa).

Wrzucam zdjęcie, bo by ułatwić wizualizację ;) Zdjęcie pochodzi z internetu.


2 komentarze:

  1. Tęsknie za wiosną i mi się jej już bardzo chce. :)
    Masz jakieś szczególne zachcianki aktualnie czy jeszcze nie? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zupy wszelakie i kapusta, w każdej postaci :D
    Ja już chyba też chcę wiosnę, zimy u nas nie było prawie :(

    OdpowiedzUsuń